Bieg, warsztaty, adoracja, Eucharystia – Festiwal Życia

  • 13 lipca 2019, Robert Karp

Bieg Festiwalowicza przez błota, bagna i kanały z udziałem kilkuset osób wywołał podczas trwającego Festiwalu Życia w Kokotku olbrzymie emocje. Jedna z jego uczestniczek, siostra dominikanka, wzięła udział w zmaganiach w swoim habicie. „Chciałam, żeby młodzi mogli zobaczyć, że habit nie zniewala, nie ogranicza, nie przeszkadza. Zaplanowałam to, chciałam być na tym biegu razem z młodymi. Nie trzeba dodawać, że historia prawdziwa, wszyscy uczestnicy festiwalu naocznie jej doświadczyli” – przyznała w rozmowie.

Hasłem piątego dnia festiwalu była nadzieja. Mówił o niej brat Marek z Taize, żyjący od przeszło 40 lat w 70-osobowej wspólnocie, skupiającej osoby z 30 krajów. Zdaniem festiwalowego gościa, największym źródłem nadziei jest modlitwa. „Modlitwa, w której odważymy się powiedzieć Bogu wszystko, a nie tylko listę naszych próśb” – dodał prelegent, który wytłumaczył, czym obecnie zajmuje się jego ekumeniczna wspólnota.

Podczas festiwalu odbyły się warsztaty ze sportu, sztuki i nauki. Była modlitwa w kaplicy Adoracji, odbyła się także Droga Krzyżowa, a w piątkowy wieczór uczestnicy festiwalu modlili się na Eucharystii pod przewodnictwem bp. Andrzeja Iwaneckiego. Pod koniec liturgii była możliwość przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej Kodeńskiej. Kopia tego cudownego obrazu dotarła na festiwalowe pole.

Organizatorzy gorąco zapraszają w sobotę na koncerty Małego TGD i Kuby Badacha. Wstęp jest wolny dla wszystkich, nie tylko stałych uczestników festiwalu.

fot.: Grzegorz Szpak, Festiwal Życia