Dominikanie z Hermanic zachęcają do skorzystania z modlitewnej aplikacji

• 27 lutego 2019, Robert Karp

Prośby o uzdrowienie z chorób, o rozwiązanie kryzysów w małżeństwach, o wyjście z uzależnienia – pojawiają się m.in. wśród intencji na nowej aplikacji „Nasze modlitwy” (naszemodlitwy.pl) – dostępnej na urządzeniach mobilnych i popularyzowanej przez „duchowych” patronów przedsięwzięcia, ojców dominikanów z Ustronia Hermanic. „Siedząc w urzędzie, czekając na to, aż dzieciak skończy trening, przed snem albo rano przy kawie możemy się modlić. Wystarczy telefon i aplikacja” – podkreślają zakonnicy i zachęcają do pobrania aplikacji, która pozwala modlić za innych, ale też prosić o modlitwę.

Aplikację można znaleźć pod adresem internetowym naszemodlitwy.pl. W ramach korzystania z niej użytkownik może utworzyć prywatną intencję – widoczną tylko przez jej twórcę lub publiczną, w której będą modlić się również inni. Można także dodać do modlitewnika własną modlitwę, a także udostępniać inne ciekawe intencje na mediach społecznościowych. Program  umożliwia także odszukanie modlitwy wśród kilkuset dostępnych propozycji.

„Pojawiają się tam prośby o uzdrowienie z poważnych chorób, o rozwiązanie kryzysów w małżeństwach, o wyjście z uzależnienia. Poświęcenie choćby pięciu minut na modlitwę codziennie może być ogromnym wsparciem dla innych, ale też duchowo ważne dla nas” – podkreślają zakonnicy z hermanickiej parafii, zachęcając do ściągnięcia aplikacji na telefon i modlitwy z jej pomocą.

Aplikacja to dzieło grupy kilkorga młodych programistów związanych z Ustroniem i z Gliwicami. „Możesz nam pomóc poprzez modlitwę w intencji powodzenia naszego projektu lub poprzez reklamowanie nas wśród Twoich znajomych, na Facebooku oraz innych miejscach. Może jest ktoś, kto potrzebuje modlitwy?” – napisali pomysłodawcy i realizatorzy przedsięwzięcia.