Druga seria przygotowań do bierzmowania w Jawiszowicach – Os. Brzeszcze

• 17 lutego 2020, Robert Karp

Drugą serię pracy formacyjnej rozpoczęła 16 lutego 2020 r. młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą celebrował ks. Dawid Surmiak, dekanalny koordynator przygotowania do bierzmowania.

Podczas Mszy młodzi wysłuchali kazania ks. Pawła Wawaka na temat niemożliwości bycia „wierzącym, niepraktykującym” oraz w obrazowy sposób zostali pouczeni o tym, po co ludziom przykazania. Wyjaśnił, że są one jak sygnalizacja świetlna, która nie jest celem samym w sobie, ale porządkuje i pomaga uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznie dotrzeć do celu.

Po liturgii młodzi zgromadzili się w kaplicy i wysłuchali konferencji ks. Surmiaka na temat roli wspólnoty: rodziny, klasy, przyjaciół. ale także tej szczególnej wspólnoty, jaką jest wspólnota parafialna, tworzona przez małe grupy pomagające wzrastać w wierze i bezpiecznie dotrzeć do nieba. Na zakończenie konferencji animatorzy podzielili się świadectwami swoich przynależności do grup parafialnych i pokazali w jaki sposób wpłynęło to na ich dotychczasowe życie i wartości, którymi kierują się w życiu.

Po konferencji kandydaci przeszli do salek parafialnych na spotkania w małych grupach, gdzie pogłębiali temat wspólnoty, a po zakończeniu niedzielnego spotkania zgromadzili się w parafialnej kawiarni, gdzie wypili kawę i zjedli ciastko, dbając przy tym o ludzką wspólnotę – rozmawiania i przebywania ze swoimi kolegami i koleżankami.

Zdjęcia: ks. Dawid Surmiak, Weronika Palusińska