Duchowa rEwolucja w diecezji – zaproszenie

• 21 marca 2019, Robert Karp

W kilku miastach diecezji bielsko-żywieckiej odbędą się w pod koniec marca i na początku kwietnia rekolekcje dla uczniów szkół średnich pod wspólnym tytułem „Duchowa rEwolucja”. Inicjatywa jest rozszerzeniem formuły jednego z największych wydarzeń ewangelizacyjnych w stolicy Podbeskidzia, które odbyło się 2 lata temu w Bielsku-Białej Aleksandrowicach z udziałem około 4 tys. młodych ludzi.

Po raz kolejny młodzież spotka się na ewangelizacji w różnych miejscach diecezji. Czas wypełnią m.in. konferencje, modlitwa uwielbienia, świadectwa. Będzie też okazja przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Ewangelizacyjne przedsięwzięcia zaplanowano w Bielsku-Białej, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach, Oświęcimiu i Żywcu.

W Cieszynie podczas spotkania w hali sportowo-widowiskowej wystąpi raper Arkadio, a słowo głosić będzie o. Lech Dorobczyński OFM. W bielskich Aleksandrowicach posługę nieść będzie Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody. Jednym z mówcow na spotkaniu dla młodzieży będzie ks. Andrzej Gołębiewski SDB, dyrektor Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków. Młodzież wysłucha specjalnych nauczań, adorować będzie Najświętszy Sakrament, będzie mogła przystąpić do sakramentu spowiedzi i pojednania, a także zdecydować o oddaniu swego życia Jezusowi. Podczas niektórych zaplanowanych spotkań uczestnicy rekolekcji otrzymają namaszczenie pachnącym olejem, który ma im przypominać o Duchu Świętym, posyłającym ich do świadczenia o Bogu.

Rekolekcje DUCHowa rEwolucja 2019 dla uczniów szkół średnich w naszej diecezji odbędą się w następujących miejscach i terminach:

– Bielsko-Biała: 11 i 12 kwietnia, kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego, Bielsko-Biała Aleksandrowice, godz. 8:30-13:30;

– Cieszyn: 11 kwietnia, Hala Widowiskowo-Sportowa (lodowisko), godz. 8:30-12:30;

– Czechowice-Dziedzice: 4 kwietnia, kościół Świętego Andrzeja Boboli (oo. Jezuici), godz. 12:00-14:00;

– Kęty:4 kwietnia, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 9:30 -14:15;

– Oświęcim: 1 i 28 marca, kościół św. Józefa, godz. 14:00-15:30;

1. i 4 kwietnia, kościół św. Maksymiliana Kolbego, godz. 8:00 – 13:00;

– Żywiec: 29 maja, Amfiteatr pod Grojcem, godz. 9:00 -13:00.