Dzień Otwarty w katolickim liceum w Cieszynie – zaproszenie

  • 11 maja 2019, Robert Karp

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły? Marzysz o tym, by dała Ci szansę realizacji życiowych zamierzeń? By jej grono tworzyli ludzie pełni pasji, chęci dzielenia się wiedzą i odwagi mierzenia się z niemożliwym? Ludzie z poczuciem humoru, otwarci na innych, ceniący indywidualność, ale też wspólną siłę?

Mam dla Ciebie radę – przyjdź i zobacz, a pewne jest, że będziesz chciał tu zostać. Okazją do odwiedzin niech będzie Dzień Otwartych Drzwi w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie.

Już 23 maja, od godz. 9.00-13.00, będziesz miał okazję osobiście porozmawiać z nauczycielami „katolika” i uczestniczyć w warsztatach przedmiotowych. Tego dnia zwiedzisz budynek szkoły od środka – pamiętaj, że jego sercem jest Kawiarenka Pod Melchiorem. To tam toczą się uczniowskie rozmowy, pachnie świeżymi drożdżówkami i słychać gwar. Czy podczas Dnia Otwartego może być lepsze miejsce do podpytania starszych kolegów o „przystanek” na kolejne trzy lata? Hmmm… Uwierz mi, nie ma.

Nadal się wahasz?

W takim razie powiem Ci jeszcze, że TU każdy uczeń ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Może korzystać z oferty zajęć pozalekcyjnych, być aktywnym, a przede wszystkim dbać o relacje z drugim człowiekiem. Doświadczenie pokazuje, że przyjaźnie, które „powołali do życia” uczniowie katolickiego liceum trwają od lat i nie słabną po ukończeniu szkoły. Swój ogromny udział w sukcesach młodzieży, tych codziennych i kolejnych w dorosłym życiu, ma kadra pedagogiczna, która uczy wiary we własne możliwości i pomaga w odkrywaniu autorytetów, za którymi warto podążać. Ale również dba o to, by absolwenci dostawali się na wymarzoną uczelnię i realizowali swoje plany. Statystyki pokazują również na tym polu ogromne sukcesy.

A Ty, jaki masz plan na życie? A może nadal zastanawiasz się, jak będzie wyglądała twoja przyszłość? Może wciąż szukasz swoich mocnych stron lub brak ci wiary w siebie? Pamiętaj – nigdy się nie poddawaj, bo „Byłeś kim byłeś, jesteś kim jesteś, będziesz kim zechcesz”.

Ty decydujesz.