e-Niedziela Powołań – 15 listopada

  • 5 listopada 2020, Mateusz Kierczak

Dwa razy w roku alumni i diakoni wyruszają do wybranych parafii, aby dzielić się tam świadectwem swojego powołania, wyrazić wdzięczność za wsparcie na drodze formacji oraz modlić się o nowe, święte powołania do służby w Kościele.

W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną klerycy nie mogą na żywo spotkać się z wiernymi, jednak zagoszczą w parafiach dzięki mediom społecznościowym. Już 15 listopada alumni, korzystając z nowych technologii, odwiedzą parafie, należące do następujących dekanatów: Wieliczka Zachód, Zakopane, Zator, Kraków-Centrum, Kraków-Salwator (Archidiecezja Krakowska) oraz Bielsko-Biała III i Jasienica (Diecezja Bielsko-Żywiecka).

W czasie Niedzieli Powołań będzie można połączyć się z klerykami we wspólnej modlitwie w kaplicy seminaryjnej. Transmitowana będzie Msza Święta, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz różaniec. Ponadto, klerycy będą prowadzić spotkania, w formie wideokonferencji, z różnymi grupami parafialnymi. Będzie także dostępny w formie internetowej specjalny numer „Novum Tempus Liberum”, seminaryjnego czasopisma, które podejmuje temat powołania kapłańskiego i opowiada o życiu wspólnoty seminaryjnej.

Modlitwa o nowe powołania kapłańskie jest w tym dniu najważniejsza. Prośmy Pana żniwa, aby nie zabrakło robotników w Winnicy Pańskiej. Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w zaplanowanym wydarzeniu.

LINK DO TRANSMISJI ONLINE:
youtu.be/2tK7dWRgMvU

SPOT REKLAMUJĄCY e-NIEDZIELĘ POWOŁAŃ:
youtu.be/nIhVfcJ13Go

(PO)WOŁANIE, czyli rozmowy z kapłanami o kapłaństwie:
www.youtube.com/playlist?list=PL3dcG6sNz_0xhy49PCHmDmeBE_vXhj5HZ

#przecieżmniewołałeś – świadectwa powołania:
www.youtube.com/playlist?list=PL3dcG6sNz_0xAmw4WeuwGw2-sz9BR5j4a

Mamy nadzieję, że będzie to dzień wspólnej modlitwy oraz głębszego pochylenia się nad darem Bożego głosu: „Pójdź za mną”.
Liczymy na Waszą obecność!