Ferie u Franków po raz czwarty

  • 12 lutego 2017, Robert Karp

W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach w dniach 8-10 lutego 2017 roku już po raz czwarty odbyły się dla dzieci „Ferie u Franków”.

Tegoroczna edycja polegała m.in na zapoznawaniu dzieci z historią Arki Noego, Arki Przymierza i Maryi – jako „Arki”, która przyniosła człowiekowi Nauczyciela prawdziwej Miłości i Wybawiciela z rąk szatańskich.

Tradycyjnie dzieci rozwijały talenty plastyczne, muzyczne i logicznego myślenia,  a także wykazały się swoją wiedzą i umiejętnościami w podchodach i teleturnieju. Dzieci z radością wyśpiewały pieśni Uwielbienia w przygotowanej Adoracji Najświętszego Sakramentu, oddając dar z siebie dla budowania wspólnoty Kościoła przez ręce Niepokalanej.

Społeczność Harmęż mocno wsparła tegoroczne ferie swoją obecnością. Mamy zadbały o posiłki, a młodzież pełniła funkcję animatorów dla 30 osobowej grupy dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania w klasztorze franciszkańskim tegorocznych ferii dla dzieci. Szczególne podziękowania należą się Katarzynie Dziubek, która od samego początku towarzyszy w dziele formowania dzieci.

Autor i fot. o. Arkadiusz Bąk OFMConv: