Festiwal Życia już za 9 dni

  • 23 czerwca 2018, Robert Karp

Do Festiwalu Życia, który rusza w nowej odsłonie w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca, pozostało już tylko 9 dni. Cały czas można się jeszcze zapisać na to wydarzenie. Wśród współorganizatorów przedsięwzięcia znalazło się 5 diecezji z terenu województwa śląskiego. Festiwal Życia do tej pory odbywał się w Kodniu nad Bugiem.

Zdaniem organizatorów, Kokotek jest już niemal gotowy na przyjazd młodych. W czwartek, poprzedzający Festiwal Życia, zacznie powstawać ostateczna infrastruktura na przygotowanych wcześniej miejscach – m.in. wielki namiot na 2 tys. osób, namiot adoracji, prysznice i toalety.

Na stronie www.festiwalzycia.pl cały czas można zapisać się na festiwal za pośrednictwem internetowego formularza rejestracyjnego. Osoby, które zarejestrują się do 24 czerwca mogą zaoszczędzić. Po tym dniu udział w festiwalu będzie droższy o 30 zł. Co więcej, osoby zarejestrowane w systemie, przez internet mogą zapisywać się na warsztaty. Do wyboru jest kilkadziesiąt warsztatów tematycznych.

Na miejscu będą sprzedawane jednodniowe wejściówki w cenie 30 zł. Uprawniać one będą do udziału we wszystkich punktach programu jednego dnia.

Głównym miejscem lipcowego wydarzenia będzie teren przy Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA. Organizatorzy spodziewają się nawet 2 tys. uczestników. Będą to młodzi ludzie nie tylko z pięciu diecezji, ale i z całego kraju oraz z zagranicy.

Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży. W bogatym programie znajdują się codzienne konferencje z udziałem interesujących gości, praca w grupach, warsztaty, koncerty i animacje, a także program duchowy z modlitwami i Mszą św.

Festiwalowi Życia co roku towarzyszy inny temat. Tym razem przyświeca mu hasło „Wstań”, nawiązujące do Księgi Jozuego. W programie artystycznym festiwalu, zaplanowanego w dniach od 2 do 8 lipca, wystąpią Luxtorpeda i TGD.

Wydarzenie organizują misjonarze oblaci MN, archidiecezja katowicka, archidiecezja częstochowska, diecezja gliwicka, diecezja bielsko-żywiecka i diecezja sosnowiecka. Patronatem honorowym imprezę objęli także wojewoda śląski i marszałek województwa śląskiego. Festiwal wspierają media i darczyńcy.