Kandydaci zadowoleni z nowej formy przygotowania do bierzmowania

• 1 grudnia 2019, Robert Karp

W pierwszą niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2019 r., młodzież parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze uczestniczyła w ostatnim w tym semestrze spotkaniu formacyjnym, przygotowującym do bierzmowania, w ramach programu „Młodzi na progu”. Przez ostatnie 9 tygodni, w każdą niedzielę kandydaci uczestniczyli we Mszy Świętej o godz. 8.30, następnie w dolnej kaplicy kościoła słuchali konferencji głoszonych przez ks. Dawida Surmiaka, po których rozpoczynały się spotkania w grupach, prowadzone przez animatorów. Kolejne spotkania, w tym weekendowe rekolekcje, bezpośrednio przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu, odbędą się po feriach.

Czy przeniesienie przygotowania „ze szkół” do kościoła miało sens? Czy spotykanie się w kaplicy, w salkach, spędzanie ze sobą czasu w parafialnej kawiarence sprawia, że parafia żyje bardziej? Na pewno tak, a uczestnicy w ten sposób wypowiadają o tej formie przygotowania:

„W spotkaniach podobały mi się różne formy przedstawiania danego tematu. Nauczyłem się, że jeżeli poświęcę dziennie nawet 2 minuty na modlitwę, to może to dużo zmienić w moim życiu” – zwierza się jeden z uczestników.

Inny dodaje: „Podoba się fajna i zabawna atmosfera. Poruszamy wiele tematów i zawsze możemy liczyć na pomoc. Możemy dużo nauczyć się podczas zwykłej rozmowy z animatorkami, które zresztą są kochane”.

„W spotkaniach podobało mi się podejście do każdego. Nauczyłem się, że powinno się chodzić do kościoła, ponieważ to jest ważne” – zaznacza kolejny kandydat do bierzmowania.

„Bardzo podoba mi się to, że nowa wiedza przekazywana jest nam za pomocą różnorodnych oraz ciekawych zajęć i form aktywności. Podczas trwania spotkań lepiej poznałem Ducha Świętego. Nauczyłem się również lepiej rozumieć Pismo Święte” – przyznaje uczestnik programu formacyjnego, a inny dodaje: „Bardzo podobały mi się różne zadania i gry wykonywane w grupach. Podczas zajęć wiele się nauczyłem, no i co najważniejsze, przybliżyłem się do Boga”.

Fot.: ks. Dawid Surmiak