Konkurs dla młodzieży na mem pro-life

  • 19 listopada 2020, Robert Karp

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie ogłosiło konkurs dla młodzieży „Jestem pro-liferem. Jestem za życiem”. Memy pokazujące pozytywne podejście do obrony ludzkiego życia można nadsyłać do 22 listopada.

„Pokaż w formie memu, czyli grafiki (zdjęcia/rysunku/szkicu…) wraz z krótkim hasłem przeznaczonej do udostępniania w mediach społecznościowych, pozytywne podejście do obrony ludzkiego życia. Pokaż, że jesteś za prawem każdego człowieka do życia” – zachęcają organizatorzy konkursu „Jestem pro-liferem. Jestem za życiem”.

Celem konkursu zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka jest rozwijanie wrażliwości na piękno ludzkiego życia na każdym etapie jego rozwoju, a także kształtowanie wśród młodzieży postawy szacunku wobec osób słabszych: dzieci nienarodzonych i osób z niepełnosprawnością.

Nadsyłane prace mają mieć pozytywny przekaz i nie powinny zawierać drastycznych zdjęć ani opisów. Prace drastyczne (np. pokazujące ciało dziecka poddanego aborcji) zostaną zdyskwalifikowane i nie będą poddane ocenie – zaznaczają organizatorzy.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży z całej Polski w wieku 14 – 18 lat. Prace autorskie wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 22 listopada 2020 r. na maila konkurs@pro-life.pl z dopiskiem w temacie „Konkurs”.

Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie stowarzyszenia www.pro-life.pl i na jego fanpage’u na Facebooku do 30 listopada 2020 r. Na laureatów i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody: gry planszowe, książki i kalendarze pro-life.

Fot. Suhyeon Choi/Unsplash