Letnie finały Bosko Cup – 16 drużyn z diecezji

• 23 czerwca 2018, Robert Karp

W sobotę i niedzielę 23-24 czerwca br. na stadionie „Sprint” w Wapienicy rozgrywane są X letnie finały turnieju Bosko Cup. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Persette” z siedzibą w Jaworzu. Przedsięwzięciu patronuje od początku św. Jan Bosko.

Organizatorzy zapraszają do kibicowania młodym zawodnikom. Na stronie internetowej znajdują się informacje i plan finałów: www.boskocup.pl

W styczniu br. podczas turnieju halowego Bosko Cup zwyciężyła piąty raz z rzędu drużyna z Rajczy. Letniego mistrzostwa broni drużyna z Kończyc Małych.

„Kto okaże się najlepszy na otwartych boiskach? Poziom będzie na pewno wysoki, bo w gronie faworytów do końcowego sukcesu jak co roku są: Rajcza, Kończyce, Pogórze, które rok temu latem było na 2. miejscu i podobnie w styczniu na hali, Hałcnów, Buczkowice czy Radziechowy” – zastanawia się pomysłodawca turnieju, ks. Marcin Pomper, przypominając, że rozgrywki wpisały się w kalendarz imprez sportowych diecezji, ale i samego miasta Bielsko-Biała.

Rajcza na zakończenie wakacji powalczy jeszcze o Superpuchar Bosko Cup. Jest to mecz rozgrywany na orliku w Jaworzu pomiędzy Mistrzem Halowym a Mistrzem Lata.

W finałach o mistrzostwo diecezji bielsko-żywieckiej powalczy 16 zespołów. To drużyny z następujących parafii:

1. Św. Wawrzyńca w Rajczy
  2. Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach