#mimoDrzwiZamknietych

• 14 kwietnia 2020, Robert Karp

Inicjatywa #mimoDrzwiZamknietych jest odpowiedzią krakowskich duszpasterzy młodzieży na sytuację, w której młodzi znaleźli się na skutek zamknięcia szkół i konieczności spędzania dużej ilości czasu w domu. Trwają oni z młodymi na modlitwie, poście oraz innych akcjach oznaczanych w mediach społecznościowych hasztagiem #mimoDrzwiZamknietych.

W ramach inicjatywy nagrano wspólnie, ale zdalnie, piosenkę kojarzącą się bezpośrednio z hasłem akcji, czyli utwór Leopolda Twardowskiego pt. „Przychodzisz Panie”. – Jego tekst wyraża tęsknotę za Jezusem przychodzącym mimo drzwi zamkniętych do uczniów w Wieczerniku. W obecnej sytuacji, gdy jesteśmy zamknięci i oczekujemy Jego działania, trudno znaleźć słowa, w których lepiej się odnajdziemy – mówi ks. Marcin Filar, zastępca duszpasterza młodzieży archidiecezji krakowskiej, który koordynował projekt.

A jego przeprowadzenie nie było łatwe, gdyż trwa pandemia, więc każda z 54 zaangażowanych osób – 28 wokalistów, 15 instrumentalistów oraz tych, którzy zajęli się obróbką techniczną piosenki i teledysku – musiała pracować zdalnie nad swoją częścią. Należą oni do wszystkich ruchów i wspólnot młodzieżowych działających w archidiecezji krakowskiej.

– Każdy z muzyków otrzymał nuty oraz podkład, do którego nagrywał swoją partię. Kolejną fazą było zebranie zainteresowanych wokalistów, którzy również otrzymali potrzebne informacje oraz materiały do nagrywania. A następnie obróbka materiału i stworzenie klipu – opisuje Beata Mirochna, animatorka Ruchu Światło-Życie, skrzypaczka i współodpowiedzialna za projekt.

Premiera tak powstałego teledysku odbyła się w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 15:00 na facebookowym profilu „Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej” oraz na kanale tego duszpasterstwa w serwisie YouTube.

– Z powodu epidemii jesteśmy zamknięci jak apostołowie w Wieczerniku i oczekujemy przyjścia z siłą Zmartwychwstałego. Młodzież zaangażowana w projekt ufa, że dzięki tej piosence w świat pójdzie z nową mocą orędzie o Zmartwychwstaniu Jezusa i związana z nim nadzieja, której wszyscy dzisiaj bardzo potrzebujemy – zachęca do obejrzenia i wysłuchania klipu ks. Filar.

rk, KAI