Modlitwa i fiesta w Chitré

• 20 stycznia 2019, Robert Karp

Kolorowa, kilkugodzinna, karnawałowa parada, odbyła się 19 stycznia w Chitré w Panamie, gdzie goszczą m.in. bielsko-żywieccy pielgrzymi, którzy wybrali się do Panamy na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Mszy św. przewodniczył bp Rafael Valdivieso Miranda, a Eucharystia zgromadziła uczestników ŚDM z całej diecezji.

Po zakończeniu liturgii w mieście odbyła się parada w tradycyjnych strojach.

„Dziś w Chitré na nowo zobaczyłem młody Kościół pełen radości, wiary, celebrujący Eucharystię, śpiewający, cieszący się, ale także adorujący w skupieniu Najświętszy Sakrament. A potem parada – fiesta na ulicach, kiedy w prawie pięciogodzinnej prezentacji mogliśmy zobaczyć wszystkie parafie biorące udział w wydarzeniach ‘Dni w diecezji’. Niesamowita radość uczestników, przechodniów, machających do nas przyjaźnie, pełni gościnności. Upalny dzień, 30 stopni Celsjusza, ale temperatura była chyba znacznie wyższa niż wskazywały termometry. To zapowiedź tego, co nas dopiero czeka w Panama City” – relacjonuje ks. Andrzej Wołpiuk, kapłan diecezji bielsko-żywieckiej, który kieruje 22-osobową grupą pielgrzymów z Podbeskidzia.

W poniedziałek 21 stycznia młodzi pojadą do stolicy Panamy, czyli Panama City, gdzie będą się przygotowywać do centralnego spotkania z papieżem Franciszkiem.