Modlitwa i post w intencji animatorów

• 30 października 2020, Robert Karp

31 października Moderatorzy Diecezjalni Ruchu Światło-Życie będą modlić się i pościć w intencji animatorów Ruchu. Dzień później rozpocznie się sztafeta modlitewna, która potrwa do 8 grudnia.

„Kochani Animatorzy i Pary Animatorskie Domowego Kościoła! Wraz z Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie ks. Markiem Sędkiem i Moderatorami Diecezjalnymi chcemy podjąć w sobotę 31 października modlitwę i post w Waszej intencji. Będziemy prosić o błogosławieństwo Boże i umocnienie dla Was w Duchu Świętym” – napisał  ks. Ryszard Piętka, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Dzień później rozpocznie się sztafeta modlitewna pod hasłem „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”. Każdego dnia inna diecezja podejmować będzie 24-godzinną modlitwę różańcową w intencji obecnej sytuacji w naszym kraju w związku z protestami i obecną sytuacją pandemiczną. Do modlitwy zaproszeni są wszyscy członkowie Ruchu Światło-Życie – dzieci, młodzież i rodziny z Domowego Kościoła. Co pół godziny kolejna osoba będzie modliła się na różańcu o pokój w Polsce i o ustanie pandemii. Modlitwa nieprzerwanie potrwa aż do 8 grudnia – Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, która jest świętem patronalnym Ruchu.