O życiu z pasją w Jaworzu

• 27 maja 2019, Robert Karp

O życiu z pasją usłyszeli młodzi ludzie, zgromadzeni w sobotę 25 maja w Jaworzu. W ramach wydarzenia pod hasłem: „Żyj z pasją” odbył się koncert rapera TAU oraz seans filmowy.

– Odważyliśmy się wyjść w kierunku młodych. Przygotowujemy dużą grupę młodzieży do bierzmowania, które będzie w czerwcu. Pomyśleliśmy więc, że warto coś dla nich zrobić, tym bardziej, że są tą grupą, która szczególnie w swoich poszukiwaniach potrzebuje wzorców, świadków i impulsów do zmiany. Dlatego chcieliśmy ich zachęcić do odnajdywania talentów, pasji i przeżywania życia w sposób pełniejszy i wartościowszy. A choć zaproszenie skierowaliśmy głównie do młodzieży, to każdy był mile widziany – mówi przewodnicząca Stowarzyszenia Opatrzność z Jaworza Małgorzata Sikora.

Tau, czyli Piotr Kowalczyk, jest raperem chrześcijańskim, producentem muzycznym i założycielem wytwórni Bozon Records. W Jaworzu nie tylko wykonywał utwory muzyczne, ale również opowiedział świadectwo przemiany swojej życiowej drogi. – Zainspirowało nas jego świadectwo, tym bardziej, że dla niego muzyka jest „ścieżką dźwiękową wszechżycia”. Najpierw planowaliśmy go zaprosić na czerwcową Parafiadę, ale że nadarzyła się okazja, zaprosiliśmy go szybciej. Dzięki muzyce i słowom w niej zawartych, Tau przekazuje prawdę miłości, ufności oraz wiary. Pamiętamy rok 2016 – Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, gdzie spotkał się z Papieżem Franciszkiem i podczas koncertu dawał świadectwo młodym z całego świata – wspomina Małgorzata Sikora. Po koncercie uczestnicy obejrzeli film o sile przetrwania i wytrwałości.

Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Opatrzność działające przy parafii Opatrzności Bożej w Jaworzu we współpracy z Ośrodkiem Promocji Gminy. Projekt dofinansowano z budżetu gminy Jaworze.

Stowarzyszenie przygotowuje kolejne ważne dla mieszkańców wydarzenie 16 czerwca: 4. Parafiadę – Piknik Rodzinny w Jaworzu pod hasłem „Wiele serc – jeden rytm”. – Z roku na rok angażuje się w jej przygotowanie coraz więcej osób, grupy parafialne, młodzież i to jest bardzo budujące. Jest to  impreza rodzinna, która gromadzi całe pokolenia, mieszkańców i gości, łącząc wszystkich we wspólnej zabawie – podkreśla p. Małgorzata.

W ramach 4. Parafiady planowany jest koncert Moniki Kuszyńskiej, rozgrywki sportowe, w tym mecz o Puchar Proboszcza, gry, konkursy i inne atrakcje. – Pan Maciej Maćkowiak przygotował dla nas kolejną już, niezwykłą, grę terenową. Tym razem nosi ona nazwę „Zbieramy owoce”. Z wiary, a co za tym idzie, relacji z Chrystusem wypływają konkretne owoce, takie jak miłość, dobroć, radość, pokój… Pragniemy, aby ludzie je dostrzegli i jeszcze bardziej zapragnęli doświadczać ich w swoim osobistym życiu – mówi p. Małgorzata.

Autor: Monika Jaworska “Niedziela na Podbeskidziu”

Fot. Stowarzyszenie Opatrzność