Podsumowanie Festiwalu Życia 2020

  • 10 lipca 2020, Robert Karp

Z uwzględnieniem panujących obostrzeń sanitarno-higienicznych odbył się kolejny Festiwal Życia. Wzięło w nim udział około 900 młodych osób. Większość z nich uczestniczyła w spotkaniach w grupach, jakie powstały w niektórych parafiach – głównie w diecezji gliwickiej – a niecałe 200 osób przeżywało wydarzenie indywidualnie.

Choć zrealizowane w okrojonej formie, kolejne spotkanie ewangelizacyjne, przebiegające w dużej mierze w sferze wirtualnej – w internecie, przyniosło olbrzymi materiał do refleksji i modlitwy. Organizatorzy zachęcają do dzielenia się swymi gorącymi przeżyciami i przemyśleniami. Wystarczy napisać na adres info@festiwalzycia.pl.

Całe wydarzenie podsumowano 9 lipca podczas wieczoru finałowego. Zostało ono utrwalone w relacjach na kanałach YouTube i Facebook. Podczas wieczornych transmisji ze studia festiwalowego młodzież mogła uczestniczyć m.in. w konferencji abp. Grzegorza Rysia, sesji Q&A z Szymonem Reichem oraz debacie z udziałem specjalistów rozmawiających o tym, czym jest pełny rozwój człowieka, jego sfery duchowej i fizycznej.

Tegoroczna tematyka festiwalu oparta była o historię Noego, nawiązującą swymi motywami do obecnej sytuacji pandemii. „Treści i zadania w grze dotyczyły zaś całościowego rozwoju człowieka we wszystkich jego sferach – fizycznej, intelektualnej, psychologiczno-emocjonalnej i duchowej” – podsumowują organizatorzy.