Powołaniowa wersja piosenki Golec uOrkiestra

  • 3 maja 2020, Robert Karp
Ks. Teodor Sawielewicz, z którym na facebookowym profilu i kanale YouTube „TeoBańkologia” internetowym różańcem w intencji ustania pandemii modli się ok. 100 tys. osób dziennie, stworzył powołaniowy cover do utworu Golec uOrkiestra i Gromee’ego. Piosenka przygotowana specjalnie na Niedzielę Dobrego Pasterza nosi tytuł „Górą On, górą Pan”.

Inspiracja przyszła od Ducha Świętego. Stwierdziłem, że można tę piosenkę wykorzystać, aby pokazać piękno powołania kapłańskiego i złamać pewne złe stereotypy na temat księży. Mam nadzieję, że ten utwór przyciągnie ludzi do modlitwy z „TeoBańkologią” i pozwoli z głębszą refleksją przeżyć niedzielę Dobrego Pasterza – przyznaje wikary z podwrocławskiej Oleśnicy.

Ma ponadto nadzieję, że dzięki temu teledyskowi ludzie inaczej spojrzą na kapłaństwo. Często mówi się ostatnio negatywnie o duchownych, więc chciałem ukazać naszą posługę w sposób pozytywny. Nie da się ukryć, że utwór ma mieć charakter powołaniowy – ma pokazać, że osobiste pasje Bóg także wykorzystuje, aby Dobra Nowina wciąż była głoszona – podkreśla ks. Sawielewicz, który na teledysku dzieli się historią swojego powołania.

Choćby tysiąc księży padło u boku twego i dziesięć tysięcy po Twojej prawicy, Masz pewność że dotrzymam słowa mego – Ciebie to nie spotka, wedle obietnicy. Ja nie neguję przestępstw w kościele, ja pragnę być godnym w Chrystusa ciele. Świadczę o pięknie posługi kapłaństwa, więc się nie bój, ruszaj z nami w miasta – brzmi fragment nowego coveru utworu „Górą Ty”.

Kapłan z Oleśnicy w diecezji wrocławskiej prowadzi także akcję „Zalewamy Facebooka błogosławieństwem!” na fanpejdżu www.fb.com/kaplanskie. Przygotował dla księży specjalne grafiki. Mogą oni udostępniać je na profilach, które prowadzą w mediach społecznościowych. Duchowny prowadził w Wielkim Poście również Internetowe Rekolekcje Nieparafialne pod wymownym tytułem  „Pozbądź się wirusa…”. W maju organizuje majówki dla dzieci online.

Tekst: Lukasz Kaczyński, KAI