Puchary Bosco Cup dla lektorów z Żabnicy i ministrantów z Pogórza

• 27 stycznia 2020, Robert Karp

Finały halowego turnieju piłkarskiego Bosko Cup, które rozegrano 25 i 26 stycznia 2020 r. w hali sportowej na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej, zakończyły się zwycięstwem lektorów młodszych z Żabnicy i ministrantów z Pogórza. Turniej odbył się po raz dwunasty, lecz po raz pierwszy wyodrębniono dwie kategorie wiekowe.

W rozgrywkach rywalizowali piłkarze z jedenastu drużyn parafialnych. W finałach wśród ministrantów zagrali o pierwsze miejsce chłopcy z Hałcnowa przeciwko swym rówieśnikom z Pogórza. Mecz zakończył się zwycięstwem tych drugich – 2:1. Wśród lektorów najlepsi okazali się młodzi parafianie z Żabnicy, którzy pokonali futbolistów z Oświęcimia 2:0.

Turniej po raz kolejny zorganizowało stowarzyszenia “Perestte”, z ks. Marcinem Pomperem i Joanną Dudą-Michalak. Imprezie przyświecały słowa patrona św. Jana Bosco: „Często wystarczy tylko jedno dobre słowo, aby ktoś pozostał na dobrej drodze, albo też na nią wszedł”.