Rekolekcje po męsku – zaprasza WSD-AK

  • 19 listopada 2018, Mateusz Kierczak

Klerycy wraz z księżmi przełożonymi Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej organizują kolejną edycję Rekolekcji po męsku. Spotkanie adresowane jest do młodzieży męskiej w wieku 16-24 lat. Tradycyjnie, jak co roku rekolekcje odbędą się w dniach 27-30 grudnia w Krakowskim Seminarium Duchownym, przy ulicy Podzamcze 8.

Inicjatywa spotkań w gronie męskim ma na celu kształtowanie w konkretny sposób wiary, odpowiedzialności, relacji z Bogiem oraz pracy nad sobą. Rekolekcje są dobrą okazją do nabrania duchowych sił oraz zastanowienia się nad swoim życiem i powołaniem. Wiele osób, które przyjeżdża do seminarium, bardzo ceni sobie ciszę i możliwość oderwania się od codziennych zajęć i obowiązków. Cenne są także spotkania nowych osób, rówieśników, z którymi można zbudować wspólnotę, podzielić się swoją wiarą, spostrzeżeniami. Grudniowe spotkanie męskiej młodzieży jest również dobrą okazją do rozmowy z klerykami oraz doświadczenia, jak wygląda życie w seminarium duchownym.

Na rekolekcyjne spotkanie można zapisać się do 20 grudnia za pomocą formularza na stronie internetowej krakowskiego seminarium (seminarium-krakow.pl/wydarzenia/rekolekcje-po-mesku/#more-258 ) lub wysyłając maila pod adres wsd.rekolekcje@gmail.com.

Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 70 zł. Więcej informacji nt. Tej inicjatywy znajduje się na stronie internetowej Krakowskiego Seminarium.