„Roraty w Katoliku. Przeżyj z nami czas oczekiwania”

• 19 grudnia 2020, Robert Karp

Krótkie, pełne zaskakujących spostrzeżeń rozważania można obejrzeć na kanale You Tube Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie. Głoszą je katecheci szkolni: ks. Tomasz Sroka i ks. Andrzej Abdank-Kozubski.

W jednym z odcinków dyrektor szkoły i katecheta ks. Tomasz Sroka zastanawia się: „Kiedy zaczynamy się modlić, prosić Pana Boga o jakiś cud w naszym życiu, przemianę, to Pan Bóg pyta: a jest w Tobie wiara, że Ja mogę to uczynić? Warto dziś o tę wiarę zapytać”.

Z kolei ks. Andrzej Abdank-Kozubski wskazuje, że prawdziwa wiara jest zaufaniem Chrystusowi, „nawet wtedy, kiedy nie mamy znaków, nadzwyczajności”. „Wiara zwykłego bycia dla drugiego człowieka, życia Ewangelią na co dzień. Tego od nas oczekuje przychodzący Chrystus” – stwierdza.

Wszystkie rozważania są dostępne na kanale YouTube Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.