Rozalia i komiksy w “Mater Dolorosa”

• 6 sierpnia 2020, Robert Karp

Rozalia Bajer [ur. 2007] – od lipca 2019 roku co tydzień tworzy komiks do parafialnej gazetki „Mater Dolorosa” przy parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – os. Brzeszcze. Należy do „Grupy Zadań Specjalnych” w parafii. Uczęszcza także na spotkania Oazy Dzieci Bożych. W jawiszowickiej parafii jest współautorką różnych inicjatyw, tworząc oprócz komiksów grafiki i rysunki o tematyce religijnej.

W marcu 2020 roku zajęła pierwsze miejsce w XI Ogólnopolskim Szkolnym Konkursie Literackim „Czas szkoły, czas dojrzewania”. W kategorii „Komiks” otrzymała pierwszą nagrodę za pracę „Z biegiem czasu”. Już w 2018 roku znalazła się w gronie laureatów 34. Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej za mini-powieść pt. „Pieskie życie Fafika”.