Rusza akcja duszpasterstwa młodzieży #TrwaliNaMODLITWIE

  • 17 marca 2020, Robert Karp

Do wspólnej łączności duchowej i modlitwy zachęcają młodych diecezji bielsko-żywieckiej ich duszpasterze, którzy zainicjowali specjalną akcję #TrwaliNaMODLITWIE. Wzywają w niej młodzież do umacniania się przez post i modlitwę. Jednocześnie dzielą się informacjami o dostępnych internetowych rekolekcjach i inicjatywach, które nie wymagają wychodzenia z domu.

„Pomimo odwołanych spotkań formacyjnych, rekolekcji i diecezjalnego spotkania w Niedzielę Palmową, chcemy być razem w tym czasie i tworzyć wspólnotę modlitewną” – poinformowali bielsko-żywieccy kapłani związani z duszpasterstwem młodzieży, Ruchem Światło-Życie, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Służbą Liturgiczną i ŚDM Lizbona.

Akcja #TrwaliNaMODLITWIE polega m.in., jak tłumaczą, na odmawianiu codziennie w swoich domach Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji ochrony przed wirusem oraz uchronienia przed złymi skutkami duchowymi obecnej sytuacji.

„Odmawiajmy codziennie jedną dziesiątkę Różańca w intencji tych wszystkich, którzy troszczą się o nasze bezpieczeństwo – szczególnie za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny opiekujący się chorymi” – wzywają i proszą o podjęcie osobistego postu, znalezienia czasu do rozważania Pisma Świętego oraz otoczenia opieką i troską seniorów, szczególnie telefonując do nich.

Inicjatorzy zaprosili do udostępniania akcji, zrobienia sobie zdjęcia z napisem #TrwaliNaMODLITWIE  i umieszczenia go na tablicach oraz w komentarzu na facebookowym profilu duszpasterstwa młodzieży.

„Bądźmy teraz bardziej niż kiedykolwiek świadkami wiary, właśnie w przestrzeni mediów społecznościowych” – apelują.