Rusza „Duchowa rEwolucja” młodych

• 9 marca 2018, Robert Karp

„To umocnienie dla młodych ludzi nie tylko na drodze wielkopostnej przemiany, ale przede wszystkim na drodze ich życia” – podkreślił ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży, prezentując w kurii biskupiej założenia cyklu spotkań dla młodzieży pod wspólnym tytułem „Duchowa rEwolucja”. Przedsięwzięcie, które odbywać się będzie w kilku miastach diecezji bielsko-żywieckiej, ma zachęcać do postawienia sobie fundamentalnych pytań nt. własnego życia, relacji do najbliższych i Boga.

Jak wyjaśnił ks. Hoffmann, inicjatywa jest rozszerzeniem formuły jednego z największych wydarzeń ewangelizacyjnych w stolicy Podbeskidzia, które zorganizowano rok temu w Bielsku-Białej Aleksandrowicach z udziałem około 4 tys. młodych ludzi.

„To czas pytania o to, kim jestem, jaki jestem, spojrzenia na siebie i w siebie. Kulminacją tych spotkań będzie spotkanie młodzieży w Niedzielę Palmową, gdy będziemy świętować Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym” – zaznaczył kapłan podczas konferencji prasowej w siedzibie kurii.

Czas spotkań ewangelizacyjnych „Duchowa rEwolucja” wypełnią m.in. konferencje, modlitwa uwielbienia, świadectwa artystów chrześcijańskich. Będzie też okazja przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Ewangelizacyjne przedsięwzięcia zaplanowano w Bielsku-Białej, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach, Oświęcimiu i Żywcu.

Rekolekcje „Duchowa rEwolucja”: dla uczniów szkół średnich w naszej diecezji odbędą się w następujących miejscach:

– Bielsko-Biała: 22–23 marca, kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego, Bielsko-Biała Aleksandrowice, godz. 8:30-13:30;

– Cieszyn: 19 marca, lodowisko (hala widowiskowo-sportowa), godz. 9:00-13:00;

– Czechowice-Dziedzice: 9 marca, kościół św. Andrzeja Boboli (oo. Jezuici), godz. 12:00-14:00;

– Kęty: 14 marca, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 9:00-13:30;

– Oświęcim: 16 marca, kościół św. Maksymiliana Kolbego, dwie tury: I 8:00-11:00, II 11:30-14:30;

– Żywiec: 30 maja, Amfiteatr, godz. 9:00-13:00.