Sobota z Kerygmatem w Andrychowie – zaproszenie

• 30 listopada 2018, Robert Karp

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Soboty z Kerygmatem w Andrychowie. Tematem grudniowego spotkania będzie grzech, a poprowadzi je ks. Marcin Filar z Krakowa. Początek o godzinie 18.00.

Soboty z Kerygmatem w Andrychowie to comiesięczne spotkania, podczas których poruszana jest tematyka głównych prawd wiary, a więc: miłość Boża, grzech, zbawienie, wiara i nawrócenie, Duch Święty i wspólnota.

Inicjatywa zrodziła się wśród parafian. Przebywając z nimi, słuchając ich, doszedłem do wniosku, że brakuje spotkań otwartych o tematyce kerygmatu. Żeby wysłuchać takich konferencji, zasadniczo trzeba byłoby pojechać na jakieś rekolekcje albo na jakiś kurs, a ludzie niestety nie mają często tyle czasu. Dzięki przychylności księdza proboszcza, księży w parafii oraz księży, którzy przyjmują moje zaproszenie, mogliśmy stworzyć bardzo ciekawą inicjatywę, która cieszy się zainteresowaniem. Co ciekawe, na spotkaniu obecni są nie tylko parafianie od św. Stanisława, ale również goście z innych miejscowości – od młodych, przez ludzi w średnim wieku do starszych – i o to chodzi, bo kerygmat to uniwersalna, dobra nowina dla wszystkich ludzi wierzących – tłumaczy diakon Marcin Stopka, inicjator spotkań w Andrychowie.

Spotkania odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca od listopada do kwietnia. Wszystkie rozpoczynają się Mszą św. z krótkim kazaniem o godzinie 18.00, potem odbywa się konferencja w kościele i uwielbienie prowadzone przez grupę muzyczną z parafii św. Stanisława w Andrychowie.

Najbliższe spotkanie już w sobotę 1 grudnia o godzinie 18.00. Zapraszamy.