Turniej halowej piłki nożnej ministrantów i lektorów dekanatu andrychowskiego

• 17 grudnia 2019, Robert Karp

W dniu 14 grudnia 2019 r. odbył się turniej halowej piłki nożnej ministrantów i lektorów dekanatu andrychowskiego o Puchar Księdza Dziekana. Do gry przystąpiło 18 drużyn. Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 Mszą św. w parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach, której przewodniczył ks. dziekan Stanisław Czernik. Po zakończonej liturgii służba liturgiczna udała się do szkoły im. św. Jana Pawła II. Tam na hali sportowej rozlosowano grupy i rozpoczęto zmagania sportowe.

W grupie ministrantów zwyciężył zespół z Zagórnika. Drugie miejsce zajęła drużyna z Nidku, a brąz przypadł w udziale ministrantom z Wieprza. Wśród lektorów zwyciężyła ekipa z Sułkowic-Bolęciny, która w finale pokonała reprezentantów parafii w Wieprzu. Trzecią lokatę wywalczyła ekipa z Gierałtowic. Wręczenie nagród oraz pucharów zwieńczyło turniej.

Uczestnicy składają serdeczne podziękowania wobec wszystkich osób, które się przyczyniły do tego, aby turniej mógł się odbyć. Dziękują ks. Stanisławowi Czernikowi, księżom opiekunom parafii z dekanatu, służbie liturgicznej, oazie młodzieżowej, dyrekcji oraz pracownikom szkoły, strażakom, służbie medycznej, sędziom i wszystkim tym, którzy oddali serce w przygotowanie tego turnieju, oraz za miłą atmosferę.

Miejsca

1. Parafia Świętych Bartłomieja i Łukasza Zagórnik
  2. Parafia Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza Nidek
  3. Parafia Wszystkich Świętych Wieprz