W stronę Królowej Podhala

  • 5 lipca 2018, Robert Karp

Uczestnicy 8. pielgrzymki górskiej od Królowej Beskidów do Królowej Podhala przejdą z Bielska-Białej do Ludźmierza w sumie 135 km. Są w drodze od kilku dni. Około 30 piechurów z różnych zakątków Polski wyruszyło spod Szyndzielni. Uczestniczą w Eucharystii, rozważają słowo Boże, odmawiają Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po sześciu dniach wędrowania górskimi szlakami piechurzy, z których najmłodszy ma kilkanaście, a najstarszy 40 lat, zamierzają dotrzeć do sanktuarium maryjnego na Podhalu.

15 osób idzie w pieszej pielgrzymce po raz pierwszy. Uczestnicy to mieszkańcy Andrychowa, Bielska-Białej i okolic, Białki Tatrzańskiej, Rybnika, Nysy i Gliwic.

Trasa wiedzie malowniczymi zakątkami Beskidów. Każdego dnia uczestnicy wyprawy biorą udział we Mszy św., rozważają słowo Boże. Jest także czas na Koronkę do Bożego miłosierdzia i wieczorną modlitwę. W kazaniach i podczas konferencji podejmowany jest temat Opatrzności Bożej. „Mówimy o tym, że tak naprawdę nie ma przypadków, a Bóg z każdego zła potrafi wydobyć dobro. Staramy się to pokazywać na przykładach konkretnych historii z życia” – wytłumaczył ks. Maciej Kornecki, pomysłodawca tego jedynego w swoim rodzaju przedsięwzięcia.

fot. Kasia Czampiel i Michał Piszczek