X halowy turniej piłki nożnej Bosco Cup

  • 2 lutego 2018, Robert Karp

W X halowym turnieju piłki nożnej Bosco Cup, który odbywał się w dniach 27 i 28 stycznia hali ZS im. Armii Krajowej na os. Beskidzkim w Bielsku-Białej, po raz piąty z rzędu mistrzostwo wywalczyła drużyna z parafii w Rajczy. „Galaktyczni” pokonali w półfinałach zespół z Hałcnowa, a w finale zmierzyli się z Pogórzem, zwyciężając 3:0. Hałcnowianie pokonali w meczu o 3. miejsce piłkarzy z Kończyc Małych.

W sumie w zawodach udział wzięło 9 drużyn – Kończyce Małe, Goleszów, Pogórze, Hałcnów, Wapienica, Rajcza, Łodygowice, Bystra Krakowska, Radziechowy. Drużyny te przebrnęły eliminacje i dostały prawo walki o miano najlepszego zespołu diecezji bielsko-żywieckiej.

Obszerną relację z zawodów możemy znaleźć na stronie Boskocup.pl.

W finałach halowego turnieju strzelono 70 bramek w 13 meczach (w 2017 roku strzelono 81 bramek w 13 meczach) – co daje 5,38 bramki na mecz. W fazie grupowej strzelono 51 bramek w 9 meczach, co daje 5,66 bramki na mecz

W fazie finałowej strzelono 19 bramek w 4 meczach, co daje 4,75 bramki na mecz. Najwięcej bramek strzeliły zespół z Rajczy – 15 bramek, najmniej zespół z Łodygowic – 2 bramki.

Najmniej bramek straciły zespół z Rajczy – 3 bramki, najwięcej zespół z Kończyc Małych – 16 bramek.

Pokazano 9 żółtych kartek (w 2017 roku było 6 żółtych kartek i 1 czerwona) i 1 czerwona. Liderem w tej niechlubnej klasyfikacji jest zespół z Hałcnowa, którego zawodnicy otrzymali 4 żółte kartki.

Kończyce Małe

Hałcnów

Pogórze

„Piątka Turnieju”-  najlepsi zawodnicy na finałach: Konrad Faber(Hałcnów), Przemysław Górecki (Pogórze), Łukasz Worek (Rajcza), Sebastian Motyka (Rajcza), Paweł Szostek (Kończyce Małe).