Zaproszenie na “Wielkie rzeczy” do Wilkowic

• 24 stycznia 2020, Robert Karp

Na trzy inspirujące spotkania o wierze zaprasza parafia św. Michała Archanioła w Wilkowicach. Ewangelizacyjne przedsięwzięcie, na którym pojawią się pytania o najistotniejsze sprawy w życiu człowieka, poprowadzi w kolejne wieczory 7, 8, i 9 lutego w Wilkowicach ks. Roman Trzciński, duszpasterz wspólnoty akademickiej „Woda Życia”. Inicjatywę pod hasłem „Wielkie rzeczy” zaplanowano w siedzibie wilkowickiej OSP. Początek każdego ze spotkań o godz. 19.00.

W piątkowy wieczór o 21.15 odbędzie się adresowany specjalnie do młodzieży stand-up o nawróceniu i życiu z Bogiem. Jego autorem jest Michał PAX Bukowski (Muode Koty).

Ks. Roman Trzciński od ponad 20 lat ewangelizuje studentów, odwiedzając akademiki, często bez zapowiedzi. Jak mówi, spotyka zarówno ludzi z „wyraźnym kryzysem oddalenia od Boga i od Kościoła”, jak i tych, którzy wcześniej działali np. w ruchu oazowym, ale zostawili to, a obecnie czują potrzebę pogłębienia życia duchowego.

Urodził się 27 marca 1949 r. w Pruszkowie. Sakramentu chrztu św. udzielił mu ks. Jan Twardowski. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Wyszyńskiego w 1973 r. Od 1976 r. zaangażował się w Ruch Światło-Życie. W lipcu 1977 r. doświadczył wylania Ducha Świętego na oazie. Od tej pory jest regularnie zaangażowany w ewangelizację. Od 1992 r. posługuje ewangelizacyjnie w mediach katolickich. W latach 1991-1996 był proboszczem w Urlach i na Targówku. Od 1997 r. jest duszpasterzem akademickim w parafii św. Jakuba Apostoła na Ochocie. W 1998 r. założył wspólnotę ewangelizacyjną „Woda Życia”. W 2011 r. otrzymał od papieża Benedykta XVI godność Prałata Honorowego Jego Świątobliwości. Od 2013 roku jest moderatorem Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Warszawskiej. Jest także delegatem archidiecezji do Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. W 2016 r. został powołany przez papieża Franciszka na funkcję Misjonarza Miłosierdzia, dającą specjalne uprawnienia w sprawowaniu sakramentu pokuty.

Hasło przewodnie spotkania nawiązuje do słów z Listu do Koryntian: “… ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”. Zdaniem pomysłodawców, każdy człowiek potrzebuje inspiracji. „Kiedy zastanowimy się nad najważniejszymi sprawami w naszym życiu – dokąd zmierzamy, co jest istotą, co lub KTO jest naszym początkiem i końcem… Może warto skorzystać z okazji i na te WIELKIE RZECZY poświęcić 3 wieczory?” – zachęcają.