Zespół SECiM i jego nowy projekt uwielbieniowy

• 2 października 2019, Robert Karp

Po wydaniu na przełomie 2017 i 2018 r. debiutanckiej płyty zespół SECiM, który związany jest z bielską Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody, rozpoczął właśnie nowy projekt pod nazwą „TY byłeś, jesteś, będziesz”. Pod takim tytułem grupa udostępniła też pierwszy utwór promujący to ewangelizacyjno-muzyczne przedsięwzięcie.

Jak wyjaśnił lider zespołu i kompozytor Kamil Orlicki, utwory nagrano w czerwcu tego roku w „Studio DR” w Wiśle Malince. „Chcemy rozpocząć naszą aktywność w sieci, stopniowo udostępniając kolejne utwory, abyśmy wspólnie oddawali chwałę Temu, który był, jest i przychodzi” – zaznaczył i zapowiedział, że utwory pojawią się na wszystkich popularnych platformach streamingowych.

Zespół SECiM wspiera od wielu lat różne działania ewangelizacyjne. Grał na wieczorach chwały, spotkaniach modlitewnych, Mszach z modlitwą o uzdrowienie, koncertach ewangelizacyjnych na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Przełożony Generalny SECIM ks. Przemysław Sawa zapewnił, że członkowie Zespołu SECIM, jako część Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, żyją Jezusem i są pasjonatami Jego chwały. „Zachęcam do wspólnej modlitwy ich tekstami. Niech Jezus nas zachwyca, umacnia i inspiruje. Życzę każdemu z Was bliskości Pana i prawdziwej przyjaźni z Nim” – dodał.

Wydawcą utworów jest Wydawnictwo SECiM Sp. z o.o.

Debiutancka płyta „Bóg Adonaj” w plebiscycie na płytę roku 2017, organizowanym przez portal Chrześcijańskie Granie, zajęła 3. miejsce podczas sms-owego głosowania spośród 42 albumów.

Skład zespołu SECiM to:
Solo- Monika Orlicka