Rekolekcje adwentowe dla młodych mam

  • 19 grudnia 2017, Robert Karp

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe dla młodych mam w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka w Lipniku, przy ul. ks. Brzóski 3a. Tematyka rekolekcji, organizowanych w dniach 20-22 grudnia przez Caritas oraz wydział duszpasterstwa rodzin diecezji bielsko-żywieckiej, będzie nawiązywała do trzech cnót, tak potrzebnych w codziennym: wiary, nadziei i miłości.

Rozpoczęcie rekolekcji każdego dnia Mszą św. o godzinie 17.00 w kaplicy, znajdującej się w Domu Matki i Dziecka. Po liturgii zaplanowano konferencję, adorację oraz możliwość spotkania się z siostrami posługującymi w tym miejscu.

Diecezjalny Dom Matki i Dziecka jest miejscem przeznaczonym dla kobiet potrzebujących pomocy, które oczekują potomstwa. Chodzi o to, by osoby te mogły w godnych warunkach i w spokoju doczekać narodzin swoich dzieci.  W Domu mogą również przebywać młode matki wraz z dziećmi, dopóki ich sytuacja w jakiś sposób się nie ustabilizuje. Placówką opiekują się siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.

Praca sióstr obejmuje także opiekę nad „Oknem Życia”, które ma być alternatywną drogą dla dzieci niechcianych. Dziecko znalezione w takim oknie trafia do szpitala, a następnie do rodziny, która pragnie stworzyć mu dom pełen miłości i pokoju.