16 września – Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii

  • 8 września 2017, Robert Karp

W sobotę, 16 września, odbędzie się 10. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która w tym roku przeżywana będzie jednocześnie jako Diecezjalny Jubileusz Rodzin. Wszystko rozpocznie się  Drogą Krzyżową o godzinie 10:00, a o godzinie 12:30 sprawowana będzie Msza św. przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera. Po liturgii przewidziany jest piknik. Po nabożeństwie z zawierzeniem małżeństw i rodzin Najświętszej Maryi Pannie zaplanowano zakończenie pielgrzymki.

Jak wyjaśnił diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Tomasz Gorczyński, tegoroczna pielgrzymka jest zarazem obchodzona jako diecezjalny Jubileusz Rodzin. „Dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego w niej udziału. Chcemy, by jak największa liczba małżeństw i rodzin wzięła udział w obchodach jubileuszu” – dodał.

W czasie liturgii, podobnie jak w poprzednich latach będzie możliwość złożenia od dekanatów oraz od poszczególnych parafii lub grup daru ołtarza. „W tym roku proponujemy przeznaczyć dar ołtarza na pomoc Diecezjalnego Caritas dla rodzin, które opiekują się osobami wymagającymi rehabilitacji i długotrwałego leczenia, lub na działania Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin” – wyjaśnił duszpasterz.

W czasie pielgrzymki będą rozdawane pamiątkowe obrazki związane z Jubileuszem Rodzin, zawierające fragment zawierzenia rodzin naszej diecezji Matce Bożej.