Biskup rozmawiał z doradcami rodzinnymi

• 12 września 2018, Robert Karp

W obecności bp. Romana Pindla odbyło się kolejne spotkanie zaproszonych doradców prowadzących nauki przedmałżeńskie oraz poradnie parafialne. Tym razem, w czasie spotkania, uczestnicy zespołu diagnozującego stan duszpasterstwa rodzin oraz przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa podzielili się z biskupem swoim doświadczeniem z pracy z narzeczonymi i małżeństwami. W kontekście konieczności wprowadzenia poprawek w dotychczasowych formach bezpośredniego przygotowania zostały poruszone m.in. problemy, z którymi spotykają się doradcy w poradniach i w czasie prowadzenia nauk.

Na przykładzie wprowadzanego w diecezji nowego sposobu przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania, bp Pindel wskazał na potrzebę szukania rozwiązań pomagających bardziej skutecznie i owocniej docierać do formowanych. Zwrócił też uwagę na możliwe problemy i błędy związane z procesem przygotowania narzeczonych i towarzyszenia małżonkom.

Prace zespołu, razem z innymi spotkaniami z doradcami oraz ankietą przeprowadzoną wśród doradców i księży zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin, mają ułatwić wydanie materiałów dla prowadzących nauki, nowej poprawionej wersji notatnika dla narzeczonych a także pomóc opracować nowe wytyczne dla duszpasterstwa w ramach diecezji.