Bp Pindel do słuchaczy STR: uczcie kochać innych

  • 3 września 2017, Robert Karp

„Bądźcie tymi, którzy uczą kochać innych i współpracować z łaską Bożą” – poprosił słuchaczy Diecezjalnego Studium Teologii Rodziny w Bielsku-Białej bp Roman Pindel. Ordynariusz bielsko-żywiecki wziął udział 2 września w inauguracji zajęć i rozdał kilkunastu absolwentom dyplomy ukończenia Studium.

Bp Pindel inaugurując zajęcia w STR, zachęcił do inspiracji słowami św. Pawła z 1. Listu do Tesaloniczan. „Bądźcie tymi, którzy uczą kochać innych i współpracować z łaską Bożą” – dodał, nawiązując do słów Pawłowych o miłości braterskiej.

Duszpasterz rodzin diecezji bielsko-żywieckiej ks. Tomasz Gorczyński przypomniał, że wciąż są jeszcze wolne miejsca na zajęcia podczas studium.

Słuchaczami Studium mogą być przede wszystkim absolwenci wyższych uczelni, studenci kończący studia, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki. Zajęcia na STR obejmują między innymi etykę ogólną, etykę małżeńską, zagadnienia z biblistyki, prawa kanonicznego i cywilnego, psychologii, socjologii i medycyny. Słuchacze poznają również metody naturalnego planowania rodziny.

Zajęcia na Studium trwają 2 lata (4 semestry). Wykłady i ćwiczenia odbywają się w I sobotę każdego miesiąca (od września do czerwca).