Diecezjalne Studium Teologii Rodziny zaprasza online

• 7 listopada 2020, Robert Karp

Pomimo epidemii, nadal prowadzone są zajęcia na Diecezjalnym Studium Teologii Rodziny. W tę sobotę i następną –14 listopada – wykłady i zajęcia odbywają się online. Właśnie w takiej wirtualnej formie nauczyciele wzięli dziś udział w szkoleniu z metody rozpoznawania płodności wg prof. Rötzera.

Celem Studium jest kształcenie uczestników w zakresie katolickiego nauczania na temat rodziny, aby spełniać swoją misje w rodzinie, w pracy, w Kościele. Umożliwia zdobycie wiedzy i formacji dotyczącej całokształtu zagadnień życia małżeńskiego i rodzinnego.

Studium przygotowuje również katolików świeckich  – w imieniu i pod przewodnictwem Kościoła – do nauczania i działalności prorodzinnej: prowadzenia poradni rodzinnych, nauk przedślubnych, katechez i spotkań poświęconych problematyce rodziny. Po dwóch latach można uzyskać dyplom ukończenia, a dla podjęcia katolickiego nauczania i poradnictwa rodzinnego misję kanoniczną Biskupa Ordynariusza.

Słuchaczami Studium mogą być narzeczeni, małżeństwa, rodzice, katecheci, nauczyciele i każda osoba zainteresowana problematyką rodzinną. Więcej TUTAJ

Telefoniczne zgłoszenia na Studium pod numerem wydziału od połowy listopada.