Dzień Dziecka Utraconego – zapowiedź

• 7 października 2019, Robert Karp

15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Dlaczego 15 października? Bo tyle mniej więcej trwa ciąża, począwszy od 1 stycznia. Wiele jest rodzin, w którch zdarzył się dramat, polegający na tym, że to rodzice musieli odprowadzić swoje dzieci do bram wieczności, a nie dzieci rodziców.

Zamiast płynących często z dobroci serca nietrafionych pocieszeń, które zamiast pomóc, dodatkowo ranią, rodzice i całe rodziny po stracie dziecka potrzebują zwykłej obecności oraz modlitwy. Dzień Dziecka Utraconego jest okazją, aby być razem na modlitwie oraz by przypominać o tym, jak ważne jest mądre wsparcie rodzin  doświadczonych przez takie nieszczęście.

W obrębie Bielska-Białej obchody Dnia dziecka Utraconego rozpoczęły się w sobotę, 12 października, w parafii św. Józefa (na os. Złote Łany) wspólnym Różańcem i Mszą św. w intencji osieroconych rodziców.

We wtorek, 15 października, w parafiach będzie podejmowana modlitwa w tej intencji w czasie Różańca, a w kościele pw. św. Małgorzaty w Bielsku Białej Kamienicy odbędzie się Msza św. Po niej na cmentarzu komunalnym w Kamienicy o godzinie 16.00 sprawowane będzie nabożeństwo ekumeniczne połączone z pochówkiem prochów dzieci nienarodzonych.

Także w czechowickiej parafii Wspomożenia Wiernych przygotowano na 15 października specjalne modlitwy z okazji Dnia Dziecka Utraconego.