Dzień Dziecka Utraconego – zapowiedź

• 10 października 2018, Robert Karp

Od kilkunastu lat w Polsce dzień 15 października obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka nie dotyka wyłącznie jego rodziców, ale również bliższych i dalszych krewnych, przyjaciół rodziców, inne osoby towarzyszące.

Dla wielu osób doświadczenie śmierci dziecka może stać się impulsem, który przyczynia się do pogłębienia wiary, a dla tych, którzy sprawy wiary traktują bardziej obojętnie – okazją do zadania pytań, na które do tej pory nie mieli czasu. Dla niektórych ten czas poszukiwania sensu cierpienia może stać się szansą powrotu do życia z Bogiem. Ważne jest, aby te osoby zauważyły, że Kościół o nich pamięta oraz towarzyszy im modlitwą.

Dzień Dziecka Utraconego jest również okazją, aby przez spotkania, wspólne modlitwy, rozmowy przypomnieć o dzieciach, które pojawiły się na świecie niekiedy tylko na chwilę. Mimo śmierci, mają one nadal specjalne miejsce w sercach rodziców.

Zachęcamy do modlitwy w intencji takich rodzin.
W niektórych parafiach spotkania i nabożeństwa związane z Dniem Dziecka Utraconego obchodzone są w tym roku dzień wcześniej- w niedzielę.

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu na temat: “Jak dostrzec wartość życia po śmierci dziecka?”. Poprowadzi je Angelika Felka – mama po stracie i autorka książki poświęconej tej tematyce.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 14 października br., w Bielsku-Białej, w parafii św. Józefa.

Rozpoczęcie o godzinie 16:00 w salkach w budynku parafialnym koło kościoła (os. Złote Łany, ul.Tuwima 62). O 17:15 modlitwa różańcowa za rodziców po stracie w kościele parafialnym, a po niej o 18:00 Msza św. w intencji osieroconych rodziców i dzieci zmarłych po narodzeniu.