Festyn Rodzinny Caritas

• 28 maja 2018, Robert Karp

Festyn Rodzinny Caritas zakończył niedzielny Marsz dla Życia i Rodziny w Bielsku-Białej. Imprezę w parku im. J. Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury poprowadził Piotr Mirecki z zespołem. Na scenie wystąpiły także dzieci i młodzież z zespołu „Włóczykije”.

Zabawę animował m.in. ks. Zygmunt Mizia wraz z wolontariuszami Caritas. Odbyły się liczne konkursy z nagrodami dla dzieci i rodzin. Podczas festynu zorganizowano galę wręczenia nagród Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla serca”.

Dzieci mogły liczyć na takie atrakcje, jak malowanie twarzy oraz zrobienie sobie zdjęcia z maskotką. Swój sprzęt zaprezentowali strażnicy miejscy i przedstawiciele Służby Maltańskiej.

Parafialne Zespoły Charytatywne i wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas częstowali domowym ciastem, kawą, herbatą oraz watą cukrową. Pojawiły się też przysmaki z grilla.

Fot. Marian Szpak