Grupa wsparcia osób, które nie mogły pożegnać swoich zmarłych

• 10 listopada 2020, Robert Karp

Poradnia bioetyczna przy UPJPII w Krakowie zaprasza do grupy wsparcia osób, które nie mogły pożegnać swoich zmarłych – poinformował ks. prof. Andrzej Muszala, kierujący zespołem Poradni Bioetycznej. Znajdują się tu wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie bioetyki – pracownicy służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki), teologowie, prawnicy, filozofowie, specjaliści rodzinni oraz wykładowcy akademiccy. Zespół Poradni Bioetycznej współpracuje z bioetykami i specjalistami w dziedzinie teologii i filozofii z Międzywydziałowego Instytutu Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Instruktorzy Poradni Bioetycznej udzielają porad w oparciu o naukę Kościoła Katolickiego oraz zasady personalizmu chrześcijańskiego

Wskutek rozwoju pandemii spowodowanej COVID wiele osób nie mogło pożegnać swoich najbliższych, uścisnąć ich dłoni, spojrzeć im w oczy, wypowiedzieć słów pożegnania. Poradnia bioetyczna działająca przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie zaprasza je do grupy wsparcia, w której można podzielić się smutnym doświadczeniem straty drogiej osoby oraz otrzymać psychiczne i duchowe wsparcie.

Grupa przeznaczona jest dla osób dorosłych, przeżywających żałobę po odejściu najbliższych w dobie pandemii. Udział w grupie trwa trzy miesiące, a spotkania odbywają się raz w tygodniu. Grupa liczy od 3 do 8 osób.

Miejscem spotkania jest platforma ZOOM.

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać mailowo (poradnia.bioetyczna@gmail.com) lub telefonicznie (nr tel. 664 739 500)

Grupa ma charakter zamknięty.