Klub Mamy “Skrzydła” zaprasza

  • 29 stycznia 2019, Robert Karp

Klub Mamy “Skrzydła”, działający przy parafii św. Pawła na osiedlu Polskich Skrzydeł, to takie miejsce gdzie w każdą środę mamy z małymi dziećmi mogą się spotkać, porozmawiać, podzielić się swoimi radościami, troskami, pomysłami oraz trochę odpocząć.

Jedną z pomysłodawczyń i organizatorek Klubu Mamy jest pani Jadwiga Wiatrowska, która tak opowiada o powstaniu Klubu Mamy w Bielsku-Białej: „Zaczęło się od… spotkania w pociągu jadącym do Pragi . Spotkałam w nim Polkę z dwójką małych dzieci. Wyszła za mąż za Czecha i właśnie wracali z Polski do Szkocji, gdzie mieszkają, Opowiedziała mi o tym, jak mamy małych dzieci spotykają się tam, w Szkocji, raz w tygodniu, w godzinach dopołudniowych. Zabierają na te spotkania także swoje dzieci. Pomyślałam, że to naprawdę dobry pomysł, który warto i u nas zrealizować”.

Klub Mamy działa już od dłuższego czasu. Jedna z uczestniczek tak opowiada o swoim przyjściu na spotkania: „Kiedy przebywa się cały czas z małymi dziećmi, coraz bardziej tęskni się za rozmowami z dorosłymi – zwłaszcza kobietami będącymi w podobnej sytuacji. Bo czasem kobieta po prostu potrzebuje się wygadać koleżance! – Przyszłam tu z potrzeby takich spotkań. A okazuje się, że nie tylko dostaję o wiele więcej, ale i ja sama mogę dać coś z siebie”.

Pani Jadwiga zachęca do przyjścia: „każda z nas ma swoją pasję, którą też chce się podzielić. Dzielimy się naszymi drogami rozwoju osobistego – bo i w tym dzieci nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie! Poza tym najwięcej czasu zabierają nam rozmowy o… dzieciach, o radzeniu sobie z codziennymi obowiązkami, ze zmęczeniem.”