Kurs przedmałżeński „Kana Galilejska”

• 5 lutego 2020, Robert Karp

Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński „Kana Galilejska”

Rozpoczęcie: piątek godz. 17.00

Zakończenie: niedziela godz.14.00 (obiadem)

MIEJSCE: klasztor oo. franciszkanów, ul. Szersznika 3, 43-400 Cieszyn

Weekendowy kurs przedmałżeński „Kana Galilejska” skierowany jest do narzeczonych chcących świadomie zawrzeć związek małżeński w Kościele katolickim. Daje możliwość lepszego poznania się i stawia przed decyzjami, które mogą zaważyć na szczęściu i trwałości małżeństwa. Jest to też kurs dla osób, którym się wydaje, że Pan Bóg jest kimś odległym i zapomnianym.

Na tym kursie dowiesz się:

– na czym polega wierność (nie tylko na braku fizycznej zdrady!),

– dlaczego żony są gadatliwe, a mężowie małomówni,

– jak różnice seksualne między kobietą a mężczyzną mogą wpłynąć na związek,

– dlaczego warto walczyć o własną autonomię,

– jak sobie radzić z problemami w małżeństwie,

– jak najlepiej inwestować w dzieci,

– czym jest ekologia współżycia małżeńskiego

– i w końcu: dlaczego warto zaprosić na Wasze wesele … Jezusa.

Uczestnicy kursu Kana Galilejska otrzymują zaświadczenie ukończenia katechezy przedmałżeńskiej (tzw. przygotowanie bliższe). Oprócz tego narzeczeni są zobowiązani do odbycia trzech spotkań w poradni przedmałżeńskiej (są to dwie niezależne rzeczy). Radzimy zapisać się w miarę możliwości jak najwcześniej do poradni, gdyż czasem, szczególnie w gorącym sezonie ślubów, są kolejki. Uzyskane zaświadczenie potrzebne jest do zawarcia związku małżeńskiego w Kościele katolickim; zaświadczenie jest bezterminowe i ważne w całej Polsce.

Zapisy do 11 lutego w cenie 300 zł/para!

Po upływie tego terminu cena wzrasta o 10%

LINK DO ZAPISÓW