Marsz dla Życia i Rodziny w Bielsku-Białej – zapowiedź

  • 19 maja 2018, Robert Karp

27 maja br. ulicami Bielska – Białej przejdzie już piąty w Bielsku-Białej Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku przyświecać będzie mu hasło „Polska Rodziną Silna”. To święto rodzin, w czasie którego uczestnicy manifestują przywiązanie do ideałów rodzinnych i szacunek do ludzkiego życia. Organizatorzy chcą zwrócić przy tej okazji uwagę opinii publicznej oraz władz, na sytuację rodziny.

Tegoroczne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 14:00 w katedrze św. Mikołaja. Po liturgii uczestnicy wyruszą z placu katedralnego prze ulicę Wzgórze i plac Chrobrego. Dotrze do Parku Słowackiego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny zorganizowany przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, który potrwa do 20:00.

Uczestnicy w czasie przemarszu otrzymają od wolontariuszy – m. in. uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej gadżety związane z marszem – chusty z logo marszu, wiatraczki, balony, figurki małych „Jasi” – modeli dzieci w łonie matki, a także magnesiki z myślami świętego Jana Pawła II o tematyce pro-life.

W czasie festynu Caritas przygotuje liczne zabawy dla całej rodziny oraz pyszne smakołyki z grilla i nie tylko.

Organizatorzy i patronat:

Organizatorami Bielskiego Marszu dla Życia i Rodziny, a także Festynu Rodzinnego są: Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Bielsko – Żywieckiej, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Bielsko-Żywieckiej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku Białej.

Marsz swoim patronatem po raz kolejny objęli Ordynariusz Diecezji Bielsko – Żywieckiej bp Roman Pindel oraz Prezydent Miasta Bielska- Białej, pan Jacek Krywult.