Marsz dla Życia i Rodziny w Cieszynie

• 12 czerwca 2018, Robert Karp

„Marsze dla życia i rodziny są bardzo dobrą okazją, żeby wyjść rodzinnie i radośnie na ulice, aby nikt nie mógł zapomnieć o polskich rodzinach, których zazdrości Wam cala Europa!” – powiedział podczas Marszu dla Życia i Rodziny Bertrand Bisch, związany z cieszyńską Wspólnotą Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”. Ta właśnie wspólnota zorganizowała 10 czerwca po raz szósty radosną manifestację przywiązania do tradycyjnych wartości.

Od początku cieszyńskie marsze mają wymiar ekumeniczny i gromadzą wyznawców Chrystusa różnych Kościołów z Polski i Czech. Gościem specjalnym kolorowej i radosnej manifestacji był w tym roku europoseł Marek Jurek.

Bertrand Bisch zwrócił uwagę, że w ostatnich miesiącach w kilku polskich miastach władze postanowiły wprowadzić „Europejską Kartę Równości”. „Trzeba się cieszyć z tego, że władze troszczą się o równość szans dla naszych dzieci. Wszystko byłoby piękne, gdyby nie to, że do programów edukacyjnych wkradł się obowiązek nauki teorii gender. To wygląda jak muchomor w pachnącej zupie grzybowej” – podkreślił i przypomniał, że w Szwecji, po wdrożeniu gender w szkołach, dramatycznie wzrosła ilość samobójstw wśród młodych.

„Żaden rodzic nie chce, aby na jego dziecku przeprowadzano tak niebezpieczne eksperymenty! Czy władze nie powinny grać w otwarte karty, ujawniając treść programów i konsultując ją z rodzicami? W mojej ojczyźnie, we Francji, nowy rząd usunął gender z programów szkolnych, dlatego że rodzice i nauczyciele nie zgodzili się na nie. Czy my w Polsce jesteśmy gorsi?” – dodał Bisch, dając znak do rozpoczęcia marszu ulicami Cieszyna.

„Marsze dla życia i rodziny są bardzo dobrą okazją, żeby wyjść rodzinnie i radośnie na ulice, aby nikt nie mógł zapomnieć o polskich rodzinach, których zazdrości Wam cala Europa!” – stwierdził.

Cieszyński Marsz w obronie życia i rodziny rozpoczął na rynku. Uczestnicy wzięli udział w „Rodzinnym Polonezie” i następnie przeszli ulicami miasta. Po marszu odbył się festyn na dziedzińcu klasztoru sióstr boromeuszek.

fot. Monika Jaworska „Niedziela na Podbeskidziu”.

fot. Gwiazdka Cieszyńska: