Niedziela pod znakiem Marszów dla Życia i Rodziny

• 5 czerwca 2018, Robert Karp

W trzech miastach diecezji bielsko-żywieckiej odbędą się w niedzielę, 10 czerwca, Marsze dla Życia i Rodziny.

W Oświęcimiu rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 12:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a po liturgii Marsz przejdzie do Szkoły Podstawowej nr 9, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Zakończenie o godzinie 19:30.

W Żywcu rozpoczęcie o godzinie 12:00 na rynku, skąd nastąpi przejście do amfiteatru. Tam będzie sprawowana Msza św. o godzinie 13:30, a po Eucharystii zaplanowano festyn rodzinny.

Natomiast w Cieszynie rozpoczęcie na rynku o godzinie 13:30. Stamtąd nastąpi przemarsz na dziedziniec klasztoru sióstr boromeuszek, gdzie będzie się można bawić na pikniku rodzinnym do godziny 18:00. Wszystko zakończy wspólna modlitwa. Gościem specjalnym cieszyńskiego Marszu będzie europoseł Marek Jurek.