Ogólnopolski rodzinny konkurs szopek “Pastuszkowie przybywajcie”

  • 14 grudnia 2020, Robert Karp

Do 8 stycznia 2021 r. można wysyłać prace w ramach rodzinnego konkursu szopek zorganizowanego przez Fundację „Orszak Trzech Króli”. Do udziału w nim zaproszone są całe rodziny.

Zgłoszenia przyjmowane są od 14 grudnia 2020 r. do 8 stycznia 2021 r.

„Szopkę wykonaną w dowolnym stylu i w dowolnej technice (proponujemy użyć naturalnych surowców typu słoma, piórka, patyczki, kora drzew, mech itp.) należy sfotografować w taki sposób, by była dobrze widoczna. Należy zadbać o stosowne oświetlenie i tło (jasne i jednokolorowe np. na tle białej ściany). Istotne jest, aby szopka w sposób wyraźny niosła przesłanie Bożego Narodzenia, a praca ma być wykonana własnoręcznie (nie umieszczamy gotowych figur, manekinów etc.). Zachęcamy do tworzenia szopki przez całą rodzinę” – napisali organizatorzy na swej stronie.

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wysłanie jednego zdjęcia szopki (powinno być przesłane w formie plików cyfrowych JPG o minimalnej rozdzielczości 72 dpi) na adres mailowy konkurs-szopek@orszak.org.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w wyniku głosowania prowadzonego za pośrednictwem strony internetowej www.orszak.org . Zostaną wyłonione 3 szopki, które otrzymają największą ilość głosów i tym samym zajmą kolejno I, II i III miejsce.

Fot.  Ben White/ Unsplash