,,Posłuchaj mnie” – tydzień o małżeńskich rozmowach

• 22 maja 2020, Robert Karp

Wigilią Zesłania Ducha Świętego, kolejny już raz w diecezji rozpocznie się Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa ,,Tak na Serio”. W tym roku tematem wiodącym będzie komunikacja na różnych płaszczyznach rodzinnego życia. W pantoflach, z ulubionym kubkiem ciepłej herbaty pomysłodawcy spotkań, tym razem wirtualnych, będą próbowali zrozumieć, jakim dialogiem powinno być małżeństwo, jak w rozmowach widzimy siebie nawzajem, co robić, żeby nasza rodzina była szczęśliwa, jak przekazać dzieciom wiarę w Boga, co zrobić, kiedy wszystko się rozsypuje i nie jest tak, jak miało być. W końcu, czy nasi rodzice mogą być chcianą pomocą i radością, jaką otrzymaliśmy w spadku, mówiąc sakramentalne tak.

Ten wyjątkowy czas podsumuje ks. Jarosław Ogrodniczak konferencją ,,Po ślubie kończy się bajka” – o tym, jak korzystać z sakramentu małżeństwa każdego dnia. Chętne małżeństwa, które nie mają możliwości odnowienia przysięgi małżeńskiej w swojej parafii, po tym internetowym spotkaniu będą miały sposobność. Ciekawe wydarzenia, dzięki otwartości prelegentów, transmitowane będą każdego dnia online na Facebooku i kanale You Tube Tak na Serio.

Codzienna Eucharystia w intencji m.in. narzeczonych, małżeństw w kryzysie, małżeństw, które pragną potomstwa, sprawowana będzie każdego dnia w parafii NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie. Organizatorzy przypominają o wciąż obowiązujących obostrzeniach sanitarnych.

Jeśli czasami pytasz się o sens małżeństwa, a może po prostu chcesz usłyszeć radosną nowinę o tym, jak małżeństwo jest Bożym pomysłem na miłość w życiu człowieka, Tydzień Tak na Serio od 30.05 do 07.06.2020 jest właśnie dla Ciebie. Szczegóły  na stronie www.facebook.com/taknaseriobielsko/.