“Przez komunikację do jedności” – mityng otwarty

  • 27 lipca 2020, Robert Karp

Niemal każdy na świecie słyszał o mityngach Anonimowych Alkoholików, ale niewiele osób wie, że są też spotkania dla bliskich i przyjaciół alkoholików. Grupy Rodzinne Al-Anon pomagają tysiącom ludzi na całym świecie odzyskać spokój i radość życia.

Grupa „Niezależna” Bielsko-Biała zaprasza na mityng otwarty z udziałem Mileny z Alateen Kraków, który odbędzie się 30 lipca 2020 r. o godz. 16.45 w Bielskim Towarzystwie Trzeźwości przy ul. Inwalidów 6 (za torami w prawo). Temat spotkania: „Przez komunikację do jedności. Kochani Mamo i Tato”.

Al-Anon to ludzie, którzy martwią się, że ktoś z bliskich pije za dużo. Choroba alkoholowa wpływa na każdego członka rodziny. Otoczenie pijącego zostaje przez tę chorobę jakby „napromieniowane”, zachowanie najbliższych zmienia się, choć oni sami często tego nie widzą. Rodziny i przyjaciele alkoholika otrzymują w Al-Anon szansę uczenia się od siebie nawzajem, jak – mimo choroby – żyć w sposób satysfakcjonujący i szczęśliwy.

Alateen to młodzi ludzie, którzy żyją w rodzinie dotkniętej chorobą alkoholową. Tak jak członkowie Al-Anon, spotykają się na mityngach po to, by dzielić się doświadczeniem, siłą i nadzieją z innymi i żeby znaleźć skuteczną drogę do rozwiązywania swoich własnych problemów. Niezależnie od tego jak trudno jest w danym momencie, w Alateen możesz odnaleźć nadzieję, a przy tym nauczyć cieszyć się życiem, pomijając to, czy alkoholik wciąż pije czy nie.

Photo: Sandy Millar/ Unsplash