Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

• 7 marca 2018, Robert Karp

Do rodziców potrzebujących pomocy duchowej w trudnym i bolesnym doświadczeniu straty dziecka adresowane są rekolekcje „Trudne rozstanie”, które odbędą się w dniach 6-8 kwietnia br. w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie „Emaus” w Koniakowie. Spotkanie ma być szczególnym czasem potrzebnym na zmierzenie się z żalem i zastanowienie się, co zrobić, by chcieć podjąć swoje życie dalej.

Organizatorzy planują codzienną Mszę św., modlitwę, sakrament pokuty i pojednania, konferencje, spotkania z psychologiem i psychoterapeutą oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka.

Spotkanie poprowadzi Andrzej Winkler – psycholog, psychoterapeuta, trener i superwizor programu NEST przeznaczonego dla osób dorosłych, które doświadczyły różnego rodzaju traumatycznych przeżyć.

Opiekę duchową nad uczestnikami rekolekcji roztoczy moderator Domu Rekolekcyjnego „Emaus” ks. Jacek Staniec i Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie.

Szczegółowe informacje pod nr. tel. 603 550 207 oraz przez e-mail anna.janic@wp.pl Zgłoszenia przez stronę www.emauskoniakow.pl

Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne (małżeństwa są zakwaterowane w osobnych pokojach, a osoby indywidualne w pokojach 2-3 osobowych).

Można przyjechać z dziećmi – zapewniona jest opieka dla dzieci od 3 lat (młodsze dzieci pozostają pod opieką rodziców).

Koszt, obejmujący nocleg i pełne wyżywienie, wynosi 180 zł od osoby dorosłej, pobyt dzieci w wieku od 3 do 13 lat  kosztuje 65 zł, a dzieci poniżej 3 lat 40 zł.

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 18.15 i kończą w niedzielę około godziny 14.00.