Rekolekcje w Łagiewnikach dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka – zaproszenie

• 31 lipca 2020, Robert Karp

Cierpienie po stracie dziecka jest olbrzymie. Wielu rodziców, którzy to przeżywają, nie może sobie z tą traumą poradzić. Warto więc zachęcić ich do zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, gdzie specjalnie dla nich organizowane są rekolekcje, opieka duszpasterska, warsztaty psychologiczne i przede wszystkim modlitwa o umocnienie w żałobie i zawierzenie zmarłego dziecka, co przynosi ulgę i porządkuje wiele trudnych życiowych spraw. Najlepiej, gdy podczas tej modlitwy rodzice są razem i się wspierają. Można jednak także uczestniczyć samemu.

Duszpasterstwo Rodziców Dzieci Utraconych przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia Człowieka i Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej organizują kolejne, III Rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka pt. “Wieczernik Miłosierdzia”.

Rekolekcje będą trwały cztery dni, od piątku do poniedziałku, 28-31 sierpnia br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

W programie: kierownictwo duchowe, konferencje, warsztaty psychologiczne, modlitwa o umocnienie w żałobie, Msza św. z zawierzeniem zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu, w czasie której na ołtarzu zostaną złożone karty z ich imionami.

Rekolekcje poprowadzi ks. dr Janusz Kościelniak, duszpasterz rodzin dzieci utraconych archidiecezji krakowskiej.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia do 24 sierpnia są przyjmowane telefonicznie – 667-837-106. Koszt udziału, który obejmuje noclegi i pełne wyżywienie, wynosi 200 zł od osoby.

Tekst: HLI Polska
fot. Photo DDP /Unsplash