Salwatorianie „tak na serio” o małżeństwie

• 30 maja 2019, Robert Karp

Projekt “Tak na Serio” (TnS) to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu promowanie małżeństwa, jako powołania i związku opartego na relacji z Bogiem. Celem przedsięwzięcia jest otoczenie małżeństwa sakramentalnego modlitwą, zwrócenie uwagi na małżeństwo jako realizację powołania i jednocześnie na potrzebę uświęcenia  tego związku poprzez sakrament.

W bielskiej parafii NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie odnowione zostaną przyrzeczenia małżeńskie,  zaplanowana została również Msza św. z błogosławieństwem narzeczonych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Modlitwie towarzyszyć będzie szereg spotkań tematycznych. W tym roku można porozmawiać:

–   z księdzem Jerzym Dzierżanowskim o sztuce komunikacji małżeńskiej,

–   z  Basią i Irkiem Mendrochami o budowaniu bliskości w małżeństwie,

–   będzie okazja, by spędzić miłe chwile gotując z księdzem Krężołkiem, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a także spędzić czas przy grillu i muzyce.

Organizatorzy zapraszają małżeństwa, narzeczonych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką małżeńską.

Projekt TnS został powołany z inicjatywy Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie). Zespół TnS tworzą wolontariusze z całej Polski, zarówno duchowni, jak i świeccy. Inicjatywę tę wspiera Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski oraz powołany z jej ramienia Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Małżeństw.

TYDZIEŃ MODLITW ZA POWOŁANYCH DO MAŁŻEŃSTWA

08.06 – 16.06. 2019 r.

Co właściwie znaczy dla Ciebie “zaprosić Pana Boga do naszego małżeństwa”? Czy są to jedynie słowa będące w zgodzie z doktryną kościoła, ale nie posiadające realnego odzwierciedlenia w życiu? Czy może uważasz, że doskonale rozumiesz ich znaczenie i Wasze małżeństwo codziennie dba o relację ze Stwórcą?

Czy możliwość życia w bliskości z Bogiem w naszym nieidealnym, ludzkim małżeństwie budzi Twoją obawę? Czy ta perspektywa rodzi wewnętrzny konflikt? Bo przecież małżeństwo to też kłótnie, różne grzechy i smutki. To również seks, rozmaite przyjemności oraz radości. Czy w takiej relacji jest jeszcze miejsce i czas dla kogoś więcej poza Mężem i Żoną? Dla Pana Boga?

Temat odkrycia Boga w małżeństwie, otwarcia się małżonków na relację z Nim, rodzi wiele pytań. Może być to zagadnienie, które niełatwo zrozumieć, a jeszcze trudniej urzeczywistniać każdego dnia. Jeżeli chcesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, rozwiać wątpliwości w tej kwestii i interesuje Cię głębszy rozwój Waszego małżeństwa, to serdecznie zapraszamy na spotkania w ramach Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa.

Wstęp wolny!

Wszelkie informacje dostępne będą na www.taknaserio.com oraz https://www.facebook.com/taknaserio/