Studium praktycznego przygotowania do towarzyszenia małżeństwom

• 3 grudnia 2018, Robert Karp

Powstała nowa inicjatywa Instytutu Studiów nad Rodziną im. Abpa Kazimierza Majdańskiego w Łomiankach pod Patronatem Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin. Koordynator, ks. dr Krzysztof Wolski zaprasza do udziału w STUDIUM PRAKTYCZNEGO PRZYGOTOWANIA DO TOWARZYSZENIA MAŁŻEŃSTWOM.

Studium adresowane jest do wszystkich już zaangażowanych lub pragnących się zaangażować w duszpasterstwo rodzin i wielowymiarowe towarzyszenie małżonkom zgodnie z zaproszeniem Ojca Świętego Franciszka.

„Pragniemy podjąć to zadanie według stale aktualnych wskazań, jakie zostawił nam wielki Przyjaciel i Orędownik rodzin św. Jan Paweł II i korzystając z doświadczeń współczesnych apostołów rodziny (wśród nich ks. abpa Kazimierza Majdańskiego, który powołał w Łomiankach ośrodek naukowo-duszpasterski służący głoszeniu prawdy o Bożym zamyśle wobec małżeństwa i rodziny)” – napisał ks. Wolski.

W realizacji programu Studium, łączącego elementy formacyjne, studyjne oraz warsztatowe przewodnikami będą doświadczeni specjaliści, m. in. ks. dr Marek Dziewiecki, ks. dr Przemysław Drąg, dr Bożena Bassa, mgr Małgorzata Walaszczyk, ks. dr Jarosław Szymczak, red. Rafał Porzeziński, dr Piotr Klimas, dr Joanna Łukjaniuk, mgr Krystyna Romanik.

Zajęcia będą odbywały się w Instytucie Studiów nad Rodziną im. Abpa Kazimierza Majdańskiego w Łomiankach k/Warszawy, ul. K. K. Baczyńskiego 9.

Podstawowy moduł Studium będzie obejmował 120 godzin i zostanie zrealizowany podczas sześciu sobotnio-niedzielnych spotkań w następujących  terminach:

26-27.01.2019, 16-17.02.2019, 30-31.03.2019, 13-14.04.2019, 25-26.05.2019, 15-16.06.2019.

W soboty zajęcia rozpoczynałyby się o godz. 9.00., a kończyły ok. godz. 19.50, zaś w niedzielę odbywałyby się w godz. 8.15-16.40.

W soboty przed rozpoczęciem zajęć o godz. 8.00, zaś w niedziele w czasie przerwy między zajęciami o godz. 11.45 będzie możliwość udziału we Mszy Świętej).

Pozostałe informacje znaleźć można na stronie www.isnarakm.pl

Kwestionariusz zgłoszeniowy Studium 2018